GSM alarmy – proč využíváme technologii GPRS?

Bezpečí je důležitá věc. Pokud žijete v místě, kde je vykrádání domů nebo veřejných objektů na denním pořádku, měli byste o pořízení bezpečnostního systému začít uvažovat. V naší nabídce máme alarmy se systémem GPRS. Jaký je rozdíl mezi nimi a GSM alarmy?

 

bezpečnostní alarm

 

GSM alarmy

 GSM alarmy bývají první volbou většiny lidí, kteří si alarmy pořizují. V dnešní době už jsou tyto alarmy takovým domácím standardem. Od vlastníka GSM alarmu se vyžaduje vlastní mobilní zařízení a SIM karta. GSM alarm totiž funguje tak, že vysílá zprávy o bezpečnostním stavu domu nebo bytu pomocí mobilního signálu – většinou formou SMS zpráv. Systém je tak poměrně jednoduchý. Mezi jeho nevýhody může ale patřit to, že se vám užívání GSM alarmu připočítává k účtu za telefon. 

 

GPRS alarmy

GPRS systémy jsou pro ty, kteří potřebují o stavu zabezpečného objektu více informací. Nedostáváte totiž informace formou SMS zpráv, ale na váš dům, byt nebo třeba kancelář už mohou dohlížet odborníci z Pultu centrální ochrany, kteří jsou schopni na narušení systému okamžitě reagovat. Jako bonus k GPRS alarmu dostanete navíc speciální SIM kartu.  Způsob zabezpečení navíc můžete měnit na dálku a to odkudkoliv.  Oproti GSM alarmům, které využívají telefonní signál, využívají GPRS alarmy internetový signál. Umožňují tak vysílat mnohem více informací.

Zatímco GSM alarmy jsou vhodné pro menší plochy (dům nebo byt), GPRS alarmy jsou vhodné pro obchodní domy, kancelářské budovy, nebo třeba sklady. Pro maximální bezpečí vás i vašeho majetku ale doporučujeme systém GPRS do všech typů budov.

 

Výhody GPRS alarmů

  • Mnohem nižší náklady na používání
  • Velmi rychlý přenos aktuálních dat
  • Ovládání pomocí několika zařízení
  • Přímé napojení na internet

 

Prodáváme GPRS alarmy vhodné pro různé typy budov. Nakoupíte u nás jak alarmy do bytu, tak alarmy pro kancelářské budovy a sklady. Nejste si jistí, jak vybrat správný alarm? Využijte náš jednoduchý konfigurátor, který výběr vyřeší za vás. Pokud potřebujete poradit více, neváhejte nás s jakýmkoliv dotazem kontaktovat!

Konfigurátor             Kontakt

Písek

Vladislavova 201/3, 397 01 Písek
(+420) 387 201 800
pisek@deftech.cz

Zobrazit detailní mapu

Praha

Olšanská 2643/1a, 130 00, Praha 3 - Žižkov
(+420) 267 316 468
praha@deftech.cz

Zobrazit detailní mapu

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.